Onderstaande beschrijving geldt voor de periode: Zomer 2010
Deze combinatiereis bestaat uit een 10-daagse autoreis ‘Rome en de Golf van Napels’ en een 8-daagse cruise met de Navigator of the Seas van de rederij Royal Caribbean. Een combinatiereis waarbij u louter kennis maakt met de allermooiste bezienswaardigheden die het zuiden van Europa biedt.

Rome en de Golf van Napels. Twee verschillende werelden door een brede snelweg op slechts 2 uur van elkaar gescheiden. In deze reis krijgt u verschillende aspecten van beide gebieden te zien. De reis is opgesplitst in drie delen, de stad Rome dat lopend of met openbaar vervoer bezocht wordt. Latium, het gebied om Rome waar de auto u naar de mooiste stadjes brengt en tenslotte het gebied van de Golf van Napels, bekend om de Vesuvius, Pompeï, Sorrento en natuurlijk Napels.
Rome
Weinig steden in de wereld hebben zo’n faam als de Italiaanse hoofdstad Rome. Ruim 2750 jaar oud is overal in de stad wel iets van alle tijden terug te vinden. En natuurlijk wie heeft er niet gehoord van het Forum, het Colosseum, de Spaanse Trappen, Trevi Fontein of de Sint Pieter. Elk deel is een reis waard, maar hier vindt u alles te zamen op loopafstand. Maar misschien is het leukst gewoon door de straten van de stad te slenteren en op zomaar een fresco boven de deur of een ingemetselde antieke pilaar te stuiten.
Latium
Latium is de regio waar Rome is gesitueerd. Minder bekend maar één van de streken van Italië met de rijkste historie. Vaak het buitengebied van de rijke Romeinen, uit alle tijden zijn er veel grote landhuizen door hen gebouwd. Zij ontsnapten bijvoorbeeld aan de hitte en hectiek van de stad om hoog in de groene heuvels bij te komen. Mooie voorbeelden zijn de villa’s van Frascati en Tivoli. Maar er is meer, zoals de oude heerwegen als de Via Appia, de havenstad Ostia en her en der verspreide aquaducten.

Golf van Napels
Er is een streek in Italië die met Rome wedijvert om het bezit van de mooiste kunstvoorwerpen uit de antieke tijd, de streek rondom de Golf van Napels. Dit heeft alles te maken met de meest beroemde vulkaan, de Vesuvius. Rijke gronden, een zacht klimaat zorgden dat van oudsher mensen zich hier vestigden. Alles leek hier overdadig te kunnen groeien zoals palmen, citrusvruchten en de kleurrijke bougainvillea. Maar vulkanen kunnen ook uitbarsten, zoals Pompeï in 79 na Christus heeft ondervonden. Nergens is zo goed zichtbaar hoe het leven van alledag er vroeger uitzag. De grilligheid van landschap zorgt hier ook voor een prachtige natuur, zoals de kuststroken van Sorrento en Amalfi of het eiland Capri. Napels heeft een zeer diverse faam, maar dient toch bezocht te worden. Naast de echte hectiek is daar wel het mooiste museum ter wereld over Romeinse kunst en kunt u het totale plaatje van het leven in Pompeï zien.
Royal Caribbean
Ergens tussen het schaatsen in de Caribbean, wandelen in Alaska, kanoën op Hawaii en bergbeklimmen langs de Middellandse Zee, wordt het pas duidelijk: Royal Caribbean biedt veel meer dan een cruise!
Royal Caribbean International beschikt letterlijk over de grootste vloot ter wereld en investeert enorm in de ontwikkeling van uitdagende en nieuwe producten en diensten om bij te dragen aan de ultieme cruise belevenis van gasten aan boord.
De nieuwste generatie schepen zijn uitgerust met de meest innovatieve mogelijkheden zoals een schaatsbaan van écht ijs waar de gasten niet alleen onder de tropische zon de schaatsen kunnen onderbinden, maar waar ook spectaculaire ijsshows worden opgevoerd. Allemaal beschikken ze over een rotsklimwand op zestig meter boven zeeniveau. De nieuwste schepen hebben een Royal Promenade met een winkelgalerij en spectaculaire carnavals optocht en exclusieve Promenade hutten. Het allernieuwste paradepaardje is het eerste surf park ter wereld, de zgn. FlowRider aan boord van de Freedom Class schepen.
Royal Caribbean International staat bekend als een echte familie rederij. Dit is mede te danken aan het uitgebreide kinderprogramma aan boord: Adventure Ocean voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 17 jaar. Ook richt de rederij zich op de actieve reiziger die op zoek is naar een betaalbare vakantie in een verfijnde omgeving.
Alles aan boord van de 22 schepen die onder de Royal Caribbean International vlag varen, zijn erop gericht om haar gasten véél meer dan een cruise te bieden!
Schip met park
Royal Caribbean International bouwt momenteel het grootste cruiseschip ter wereld. Het schip met de projectnaam Genesis heeft zestien dekken, 2700 luxe hutten en ruimte voor 5400 passagiers. Aan boord komen zeven ‘leefbuurten’, waaronder een groene oase in de openlucht: Central Park. Het schip komt eind 2009 in de vaart. Project ‘Genesis’ is 360 meter lang, 47 meter breed en 73 meter hoog. De Genesis heeft een heus park aan boord met wandelpaden, tropische flora en een beeldentuin. ’s Avonds verandert het in een ontmoetingsplaats, met restaurants en terrassen en live optredens (straattheater en concerten).
Beknopte route:
Dag 1 Vliegreis Amsterdam – Rome + verblijf Rome
Dag 2 Rome
Dag 3 Rome
Dag 4 Rome – Grottaferrata
Dag 5 Grottaferrata
Dag 6 Grottaferrata
Dag 7 Grottaferrata – Sorrento
Dag 8 Sorrento
Dag 9 Sorrento
Dag 10 Sorrento – Rome + aan boord cruiseschip
Dag 11 Cruisen – Genua
Dag 12 Cruisen – Villefranche (Nice)
Dag 13 Cruisen – Barcelona
Dag 14 Cruisen – Palma de Mallorca
Dag 15 Cruisen – Sardinië
Dag 16 Cruisen – Dag op zee
Dag 17 Vliegreis Rome – Amsterdam