

Tijdens deze reis maakt u kennis met de pracht van de nationale parken in het westen van de Verenigde Staten. Ontdek Utah, de staat van de canyons en laat ‘de gekte’ van Las Vegas over u heen komen. Hierna vliegt u naar San Diego. Na een kennismaking met deze stad gaat u aan boord van de MS Zaandam voor een 11 daagse cruise.
Hoewel men het idee zou kunnen krijgen...het is geen luchtspiegeling! Alles speelt zich af aan de ‘Strip’ en in Fremont Street. Hier wordt in de casino’s van de enorme hotelcomplexen (2000 tot 5000 kamers) 24 uur per dag gegokt, vooral aan de fruitautomaten en roulettetafels, maar ook aan de ontbijttafel. Bijna alles wordt in het werk gesteld om bezoekers binnen te lokken: gebouwen in de vorm van een middeleeuws kasteel, een piramide of de skyline van New York, goedkoop eten en drinken en spetterende shows. Een show bijwonen is eigenlijk een must en de keuze is enorm. Kaartjes haalt u bij uw hotel of een ticketkiosk. Zelfs als gokken u niets doet, is het leuk om rond te kijken en de sfeer is ontspannen. Ook ’s nachts is het druk op straat en de stropdas kunt u gerust thuis laten.

Zion National Park is het minst bekend van de beschreven canyonparken. Het hoogtepunt is de kloof van de Virgin river. De tegenstelling tussen het loodrecht oprijzende rode gesteente en het frisse groen op de oevers is prachtig, zeker tegen de avond. De mooiste wandeling is de ‘gateway to the narrows’: een geplaveid pad voert door de steeds nauwer wordende kloof tot er enkel nog plaats is voor de rivier. Bryce Canyon National Park, ook in Utah, is volgens velen het hoogtepunt van hun reis. Niet een rivier, maar wind en regen hebben uit het zachte rode steen de markante zuilen – hoodoos – doen ontstaan. Maak in ieder geval een wandeling door het park.
In het Navajogebied ligt Monument Valley. Als de karakteristieke rode rotsformaties u bekend voorkomen is dat niet zo vreemd want ze duiken regelmatig op in western films en reclamespotjes. Hoe mooi het voorgaande natuurschoon ook is, het uitzicht over de brede, diepe kloof van de Grand Canyon bij Desert View blijft overweldigend: in de diepte stroomt de groene Colorado, omgeven door gesteente in allerlei tinten rood en bruin. Om een indruk te krijgen van de enorme afmetingen dient u een stukje de kloof in te wandelen over de Kaibab of Bright Angel Trail.
San Diego ademt al een beetje de sfeer van Mexico. Deze stad heeft voldoende te bieden voor twee welbestede dagen. De meeste musea, gebouwd in Spaans-koloniale stijl en de terecht wereldberoemde dierentuin, liggen in Balboa park. In het centrum vindt u tussen de kantoorkolossen het kleurrijke winkelcentrum Horton Plaza en het gerestaureerde Gaslight Quarter met achter de Victoriaanse gevels volop cafés, galeries, winkels en restaurants. Iets verderop is het goed verblijven in het Heritage park met onder andere een dorp in Mexicaanse stijl. Verder wijzen we dierenliefhebbers nog op het Wildpark, een enorm safaripark en Sea World.

Helaas bestaan er veel vooroordelen over cruises. Veel mensen denken dat deze vorm van vakantie alleen plezierig is voor oude mensen met veel geld en dat men de hele dag op zee zit, maar dat is volstrekt onjuist. Cruises zijn ook heel geschikt voor gezinnen en jonge mensen. ’s Nachts wordt gevaren en overdag wordt aangemeerd bij schitterende locaties. Elke dag is anders en u kunt kiezen om aan boord te blijven om te genieten van de faciliteiten of aan land te gaan om de omgeving te ontdekken of op het strand te liggen. Kortom: een ideale manier om uw vakantie te vieren.
Holland America Line
Al meer dan 135 jaar speelt Holland America Line een vooraanstaande rol in de cruisewereld. Holland America Line biedt een luxe product. Zo zijn de hutten aan boord veelal groter dan bij andere rederijen, de openbare ruimtes ruimer en worden er vijfsterren maaltijden geserveerd. De rederij staat bekend om de kwaliteit in service en gastronomie en om haar uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. De schepen zijn relatief klein, waardoor er een bepaalde mate van intimiteit is. Daarnaast is er een band met Nederland. Alle schepen varen onder de Nederlandse vlag en er werken Nederlandse officieren aan boord, wat zorgt voor een stukje (h)erkenning. Holland America Line biedt 150 verschillende vaarroutes aan in 108 landen.
Beknopte route:
Dag 1 Vliegreis Amsterdam – Las Vegas + verblijf Las Vegas
Dag 2 Las Vegas – Zion National Park - Kanab
Dag 3 Kanab – Grand Canyon – Page
Dag 4 Page – Monument Valley – Kayenta
Dag 5 Kayenta – Canyonlands National Park – Moab
Dag 6 Arches National Park
Dag 7 Moab – Capitol Reef National Park
Dag 8 Torrey – Bryce Canyon National Park
Dag 9 Bryce Canyon National Park
Dag 10 Bryce Canyon – Cedar Breaks – Las Vegas
Dag 11 Las Vegas
Dag 12 Vliegreis Las Vegas – San Diego
Dag 13 San Diego
Dag 14 Cruisen
Dag 15 Cruisen
Dag 16 Cruisen
Dag 17 Cruisen
Dag 18 Cruisen
Dag 19 Cruisen
Dag 20 Cruisen
Dag 21 Cruisen
Dag 22 Cruisen
Dag 23 Cruisen
Dag 24 Vliegreis San Diego – Amsterdam
Dag 25 Aankomst Amsterdam