Home |  Sitemap |  Contact


Wenst u een persoonlijk reisadvies van Cruise Factory?

Bel ons...
088-01 01 100 lokaal tarief

Californië, het Panamakanaal en Florida

vanaf € 2446,-
Vertrekhaven: Los Angeles

Reiscode: ANO120119
Onderstaande beschrijving geldt voor de periode: Zomer 2012

De Norwegian Jewel van de rederij Norwegian Cruise Line maakt op 27 september 2012 een prachtige 16-daagse cruise door het Panamakanaal en er wordt aangelegd bij een aantal zeer interessante steden in o.a. Mexico. Deze cruise begint in Los Angeles en eindigt in Miami.Vóór aanvang van de cruise maakt u een fraaie 8-daagse autorondreis door het zuidwesten van de Verenigde Staten en na de cruise maakt u nog nader kennis met het dynamische Miami. 


Het zuidwesten van de Verenigde Staten
Een autoreis langs de nationale parken en de steden in het zuidwesten van de Verenigde Staten spreekt tot ieders verbeelding. Wie kent ze niet van film en televisie, de beelden van het uitzonderlijke natuurschoon van de Grand Canyon, de Golden Gate brug van San Francisco, de verleidelijke lichtreclames van de gokstad Las Vegas en Los Angeles, waar Mickey Mouse thuis is en de film in Hollywood.
Kenmerkend voor dit deel van Amerika zijn de contrasten. Aan de westkant van de Sierra Nevada, met de besneeuwde toppen, toert u over dichtbeboste hellingen met machtige sequoia- en redwoodbomen en langs diepe kloven met kolkende rivieren. Ten oosten daarvan door zinderende hete woestijnen met hooguit een enkele Joshua tree, een soort reuzen yucca. De bevolking is met afstammelingen uit Europa, Afrika, Mexico en Oost-Azië al net zo gevarieerd.

Norwegian Cruise Line
Norwegian Cruise Line heeft het traditionele concept van cruisen veranderd. U kunt het omschrijven als een ‘resort-style cruise’ concept waar vooral een nieuwe wereld van vrijheid aan boord wordt gecreëerd. U kunt dineren wanneer, met wie en waar u zelf wenst en er is geen vereiste dresscode. Eenmaal per week is er een formeel diner voor wie het wenst. U bepaalt dus zelf of u in black-tie of avondjurk wil gaan dineren in één van de specialiteiten restaurants of in het buffet restaurant waar u casual gekleed mag gaan.

16 dagen Cruise door het Panamakanaal
Greater Los Angeles is een aaneenschakeling van meer dan 80 stedelijke gebieden, die met elkaar verbonden zijn door een net van snelwegen. Als u bijvoorbeeld van uw hotel in Anaheim naar Hollywood wilt bent u zeker een uur onderweg (70 km). Een bezoek aan Universal Studios kost een flinke duit maar dat is het waard. Een klassieker is het tramritje over het enorme studioterrein. Onderweg komt u terecht in bekende filmscènes. Voor het mooiste wassenbeeldenmuseum moet u naar het Movieland Wax Museum in Anaheim. De sterren zijn er in herkenbare scènes zo perfect nagemaakt dat u verwacht dat ze gaan bewegen. Anaheim is ook de plaats van het Magic Kingdom, het eerste park van Disney. Het gratis Gettymuseum met de rijke verzameling beeldende kunst, vindt u op een heuvel boven Santa Monica. Alleen al voor het prachtige uitzicht zou u er al een kijkje moeten nemen. Van de fraaie stranden die de stad omzomen is Venice Beach het meest kleurrijk met zijn basketballers, bodybuilders, badnimfen, tarotkaartlezers en rollerskaters.

Los Cabos bestond al in 1828, maar groeide pas uit tot een stad van betekenis in 1917, toen een Amerikaans bedrijf er een tonijnfabriek startte. In de jaren '70 groeide de stad uit tot een populaire vakantiebestemming. De Mexicaanse overheid zag dit als een kans en besloot de infrastructuur van de kuststad aan te pakken, zodat het de grote toestroom van toeristen ook aan kon. Tegenwoordig zijn er verschillende vakantieoorden aan de kust, die er voor hebben gezorgd dat Cabo San Lucas één van Mexico's grootste trekpleisters is geworden.

Sterren als Sophia Loren, Mick Jagger en Michael Jackson weten al jaren de weg naar het tropische vakantieparadijs Puerto Vallarta te vinden. We kunnen veel van Hollywood sterren zeggen, maar over het algemeen weten ze de mooiste plekjes op aarde wel te vinden. Jaarlijks brengen een kleine twee miljoen toeristen hun vakantie door in dit van oorsprong kleine vissersplaatsje aan de Stille Oceaan. Ze komen om te genieten van de witte, zonovergoten zandstranden, het aangename klimaat, de watersportmogelijkheden en het bruisende nachtleven. 

Rondom het in de baai van Banderas gelegen Puerto Vallarta, ligt niet minder dan 40 km kuststrook. Het oude centrum van de stad, Viejo Vallarta, heeft ondanks de vele toeristen nauwelijks iets van haar oude stijl verloren. Hier vindt u nog schilderachtige witte huisjes met rode dakpannen, smalle met keistenen betegelde straten en romantische pleinen. De stad met 120.000 inwoners wordt in tweeën gedeeld door een rivier met daarin het eilandje Isla Rio Cuale, met winkels, cafés en restaurants. Ten noorden van de stad ligt de Zona Hotelera, een strook vol (luxe) hotelresorts, winkelcentra en golfbaan die loopt tot aan de Marina Vallarta, de grootste jachthaven van Mexico.

‘Het teruggevonden paradijs’ is de slagzin van het Mexicaanse verkeersburo voor Huatulco. Daarmede worden negen baaien bedoeld, die tezamen de Bahías de Huatulco vormen. Er ligt een tropische idylle op u te wachten: meer dan dertig ongerepte stranden met fijn zand. De belangrijkste bezienswaardigheden zijn de stranden, het onderwaterleven en de natuur.

Chiapas is één van de mooiste staten van Mexico en een reis door deze streek heeft veel te bieden. San Cristóbal de las Casas, op een hoogte van 2113 meter, is dé stad waar u het authentieke Mexico kunt proeven. De architectuur is weliswaar koloniaal, maar de bevolking is overwegend indiaans en veel vrouwen dragen nog altijd de traditionele huipiles en lange rokken. Niet alleen de stad zelf is bijzonder, ook de bergachtige omgeving. Her en der verspreid liggen indiaanse dorpjes waar de bewoners hun traditionele waarden en normen nog goed bewaard hebben. Op circa anderhalf uur rijden van San Cristóbal de las Casas ligt de spectaculaire Sumidero Canyon, een door erosie gevormde kloof waar de Rio Grijalva doorheen stroomt. In 1981 werd er een dam aangelegd en werd de canyon een smal reservoir. U kunt hier een boot huren en door de kloof varen, tussen de steile, bijna 1200 meter hoge wanden door. De canyon herbergt een grote variëteit aan vogels, waaronder gieren en kingfishers, en de kans is groot dat u een krokodil ziet. Op circa zes uur rijden (afstand slechts 120 km!) van San Cristóbal ligt Palenque. De tocht is bijzonder mooi. Via de woeste waterval Agua Azul voert de weg al slingerend door de bergen naar het tropische Palenque. Hoewel klein van omvang is Palenque één van de mooiste Maya steden in Mexico. De indrukwekkende tempels liggen middenin het weelderige, tropisch regenwoud.

Puerto Quetzal is de grootste havenplaats van Guatamala aan de Stille Oceaan. Vanuit deze havenplaats kunt u diverse excursies maken. Eén van de excursies is een bezoek aan de ruïnes van León Viejo, een zeer mooie stad die op de Werelderfgoedlijst staat van UNESCO. Ook een excursie naar de Hacienda San Antonio, waar rum in 7 verschillende smaken wordt gebotteld, is een bezoek waard. Een andere excursie brengt u naar de hoofdstad Managua, de belangrijkste stad van het land met prachtige winkelcentra, markten, parken en vele musea.

De havensteden Puntarenas en Puerto Caldera worden vaak aangedaan door cruiseschepen. Veel voorkomende excursies gaan richting Monteverde, Manuel Antonio of de vulkanen in de Centrale Vallei. Monteverde ligt ongeveer 1400 meter boven de zee in Cordillera de Tilaran, het gebergte dat Costa Rica in tweeën splitst. In de bemoste bomen, begroeid met tropische planten zijn meer dan 350 soorten vogels te spotten. Het Monteverde reservoir biedt goed ontwikkelde en begaanbare paden voor wandelaars, net als de omgeving van het Santa Elena reservoir. Voor avontuurlijke reizigers is een canopy tour tussen de boomtoppen of een tocht over de touwbruggen een echte aanrader. Ook voor hen die een biodiversiteit van dichtbij willen zien! Lager gelegen vindt men koffieplantages en zuivelindustrieën. Monteverde is beroemd om de heerlijke kaas die in de regio geproduceerd wordt.
De belangrijkste plaats aan de centrale pacifische kust is het Manuel Antonio National Park. Direct aan het water en interessant voor wandeltochten en adembenemende stranden in afgelegen baaien. Combineer de natuur met een strandbezoek. Behalve luiaarden, leguanen en vogels trekken ook de kapucijnapen veel bezoekers aan. Het park is op maandag gesloten, maar rondom het park en in de stad Quepos zijn veel toeristische mogelijkheden wat betreft hotels en restaurants.

Het Panamakanaal is 80 kilometer lang en loopt onder andere door tropisch regenwoud. Meer dan 14.000 schepen varen jaarlijks door het kanaal, van de ene oceaan naar de andere. Het mooiste uitzicht over het kanaal is vanuit Panama City. Het kanaal varieert in breedte tusssen de 70 en 300 meter. Zogenaamde Panama schepen varen vaak over het kanaal. Het leuke is dat u als het ware over de bergrug geheveld wordt, want de Atlantische Oceaan en de Stille Oceaan hebben geen gelijk zeeniveau. De totale tijd om door het kanaal te varen bedraagt tusen de 8 en 10 uur.

Cartagena is één van de mooiste steden van Colombia en daarnaast één van de belangrijkste havensteden. Deze prachtige stad ligt aan de Caribische Zee en wordt beschermd door verscheidene forten die oorspronkelijk zijn gebouwd ter verdediging tegen piraten. Hiet historische centrum van de stad staat op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
Maak een wandeltocht door de sfeervolle ommuurde binnenstad en ontdek wat Cartagena te bieden heeft: prachtige koloniale architectuur, diverse verdedigingswerken en forten. Voor de kust vindt u de Islas de Rosario, een beschermd nationaal park waar vele tropische vissen en haaien leven.

Miami
De wereldstad Miami spreekt tot ieders verbeelding. Deze metropool vol hippe clubs, snelle auto’s en schitterende zandstranden is de ‘place to be’. En niet alleen voor strandliefhebbers, want er is in Miami van alles te doen. 

Miami is een Spaans georiënteerde stad met een levendig centrum, vol kunst en cultuur. U kunt hier zeker een paar dagen verblijven. Het op een oude Spaans fort lijkende Metro-Dade Cultural Center Plaza herbergt het Historisch Museum van Florida. De Bayside Market Place, dicht bij de haven, is een druk toeristencentrum vol winkels en entertainment. Little Havana is het swingende hart van de Cubaanse wijk van Miami. 

De stranden van Miami zijn mede wereldberoemd door televisieseries zoals Miami Vice, CSI Miami en talloze andere films die hier werden opgenomen. Beroemde mensen flaneren langs de kustlijn van South Beach en tonen op de Ocean Drive graag hun peperdure auto’s. Bezoek hier het legendarische News Cafe. In dit gebied ligt ook het Art Deco Historic District. De architectuur en bijzondere kleuren van de gebouwen dragen bij aan de unieke sfeer in deze wijk. Vooral de gebouwen aan de Espanola Way zijn prachtig.
De wijk Coconut Grove heeft prachtige lanen waaraan heel veel winkels liggen, maar heeft ook een mooi aangelegd park. In deze culturele wijk vinden jaarlijks veel festivals plaats.

Beknopte route:
Dag 1 Vliegreis Amsterdam – Los Angeles + verblijf Los Angeles
Dag 2 Los Angeles – Las Vegas
Dag 3 Las Vegas – St. George / Zion NP
Dag 4 St. George / Zion NP – Bryce Canyon NP
Dag 5 Bryce Canyon NP – Flagstaff
Dag 6 Flagstaff – Scottsdale
Dag 7 Scottsdale – Los Angeles
Dag 8 Einde autorondreis + vertrek cruise uit Los Angeles
Dag 9 Cruisen – dag op zee
Dag 10 Cruisen – Cabo San Lucas, Mexico
Dag 11 Cruisen – Puerto Vallarta, Mexico
Dag 12 Cruisen – dag op zee
Dag 13 Cruisen – Huatulco, Mexico
Dag 14 Cruisen – Puerto Chiapas, Mexico
Dag 15 Cruisen – Puerto Quetzal, Guatemala
Dag 16 Cruisen – dag op zee
Dag 17 Cruisen – Puntarenas, Costa Rica
Dag 18 Cruisen – dag op zee
Dag 19 Cruisen – door het Panamakanaal
Dag 20 Cruisen – Cartagena, Colombia
Dag 21 Cruisen – dag op zee
Dag 22 Cruisen – dag op zee
Dag 23 Einde cruise + verblijf Miami
Dag 24 Miami
Dag 25 Miami
Dag 26 Vliegreis Miami - Amsterdam
Dag 27 Aankomst Amsterdam

Bookmark and Share
Maak uw reis persoonlijk
Al onze reizen kunnen aan uw wensen worden aangepast.