Home |  Sitemap |  Contact


Wenst u een persoonlijk reisadvies van Cruise Factory?

Bel ons...
088-01 01 100 lokaal tarief

8 dagen Moorish Delights

vanaf € 724,-
Vertrekhaven: Palma de Mallorca

Reiscode: AHO111022
Onderstaande beschrijving geldt voor de periode: Zomer 2012



THOMSON DREAM - THOMSON CRUISES

Vertrek vanuit Palma de Mallorca op: 12 mei, 23 juni, 4 augustus en 15 september 2012.


 



Thomson Cruises
De driesterren schepen van Thomson Holidays bieden u een gevarieerde vakantie en interessante vaarroutes. De sfeer is ontspannen en de verzorging is uitstekend.
In de zomermaanden cruisen de schepen van Thomson Cruises in het westelijke gedeelte van de Middellandse Zee en in de wintermaanden wordt gevaren vanaf de Canarische eilanden. 

8 dagen Moorish Delights
Mallorca...Europees paradijs. Een eiland dat openstaat voor de wereld ter ontspanning en vertier. Mallorca is het grootste eiland van de Balearen, met een oppervlakte van 2.667 vierkante kilometer. De natuur van Mallorca is fraai, zowel in de bergen als aan de kust. In de bergketen van Tramuntana bevindt zich de hoogste top, de Puig Major (3.650 meter). De 550 kilometer lange kust vormt de belangrijkste attractie van Mallorca. Inhammen en stranden wedijveren met elkaar in bekoorlijkheid. De hoofdstad Palma de Mallorca is bekend om de kathedraal La Seu, die uit de 13de eeuw dateert en tot de fraaiste kathedralen van Spanje wordt gerekend en om de grote jachthaven. In het hart van het winkelgebied van Palma ligt de Plaza Mayor en hier is de Spaanse sfeer goed te proeven. De Plaza Mayor wordt omzoomd door gezellige terrasjes en wordt bevolkt door veel straatartiesten.

Tanger wordt ook wel de Witte Stad genoemd en haar haven is de thuishaven voor vele jachten. Tanger ligt aan de ingang van de Straat van Gibraltar, daar waar de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee elkaar ontmoeten. De Medina van Tanger vormt het hart van de stad, maar de Kasbah zou u de ziel ervan kunnen noemen. Het Paleismuseum is de moeite van een bezoek waard. Tevens is het leuk om door de smalle straatjes van de Kasbah te lopen of over de boulevard langs het strand te wandelen.

Iedereen kent wel de naam Casablanca, of u de film nu wel of niet hebt gezien. De naam Casablanca wordt vooral geassocieerd met romantiek, die u daar ook zeker kunt vinden. De stad is met ruim drie miljoen inwoners de grootste plaats van Marokko en is, naast de grootste haven van het land, ook een bekende badplaats vanwege de ligging aan de Atlantische Oceaan. Naast het zonnebaden op het strand kunt u in Casablanca ook terecht voor mooie bezienswaardigheden. In de stad vindt u bijvoorbeeld de grote Hassan II-moskee. De gebedshal heeft een afmeting van tweehonderd bij honderd meter en biedt plaats aan 25.000 mensen. De belangrijkste hotels, banken en winkelcentra vindt u in de Ville Nouvelle, waar ook het Plein van de Verenigde Naties en het Mohammed V-plein liggen. Net als in de koningssteden heeft ook Casablanca een medina, die in het noorden ligt. De wijk Corniche is uitermate geschikt om een hapje te eten. Hier vindt u leuke restaurantjes en barretjes, waar u lekkere gerechten kunt proeven.

Gibraltar bestaat uit een klein schiereiland in het uiterste zuiden van Spanje en telt circa 30.000 inwoners. Het ligt op de grens tussen de Middellandse Zee en de Atlantische Oceaan. Het meest bekende is de Rots van Gibraltar die sinds 1830 een Britse kroonkolonie is. Aan de haven heeft u twee mogelijkheden. Wilt u winkelen, koop dan een kaartje om met de lokale bus naar het centrum te rijden. Geeft u de voorkeur aan een sightseeing, neem dan een lokale gids. Hij brengt u met zijn busje naar de rots waar u een schitterend uitzicht heeft over Gibraltar. Bezoek hier zeker de grot met kleurrijke lichteffecten, geef nootjes aan de bekende berberapen, ontdek de geschiedenis middels het fort met zijn vele kanonnen.
Als u bovenop de rots staat, ziet u vlakbij Spanje liggen. Het vliegveld is gelegen op de landengte die beide landen scheidt. Aan de andere kant van de rots ziet u in de verte Marokko, gescheiden door de zee.

Almeria wordt beheerst door een enorm fort van de Moren, de Alcazaba. Het was het laatste bolwerk dat de Moren bezet hielden op het einde van de Reconquista. Een andere merkwaardigheid van de stad zijn de grotwoningen in de wijk La Chanca. Misschien is het de kathedraal die al uw aandacht zal opeisen. Ze werd gebouwd op de plaats waar vroeger een moskee stond maar ziet er nu uit als een versterkte burcht. Dit komt doordat Berbers de stad verscheidene malen hebben aangevallen. Een stad zoals Almeria met meer dan 180.000 inwoners heeft uiteraard ook veel mogelijkheden om te winkelen, te genieten van een terrasje of eens lekker te eten.

Cartagena is een havenplaats in het oosten van Spanje, in de regio Murcia, aan de Middellandse Zee. De haven van Cartagena is één van de belangrijkste havens van het land. De stad is in de 3de eeuw voor Christus gesticht door Hasdrubal de Schone, een legeraanvoerder uit Carthago. Vrij recentelijk is er voor de stichter een beeld opgericht. De stad is omringd met een muur met daarin 8 poorten. De twee vooruitspringende kapen, met de vestingen, beschermen de stad als het ware tegen elke aanval. Bezienswaardig is de kathedraal Santa Maria Veja en het uitzicht vanaf de ruïne Castillo de la Concepción. Gezelligheid vindt men aan de Calle Isaac Peral, vlak bij het stadhuis. Cartagena heeft een archeologisch museum waarin vooral veel opgravingen uit de Romeinse tijd te zien zijn. 

Vaarschema:

Dag Bestemming   Aankomst Vertrek
Dag 1 Palma de Mallorca, Spanje   23.00 
Dag 2 Dag op zee    
Dag 3 Tanger, Marokko 08.00  17.00 
Dag 4 Casablanca, Marokko 07.00 19.00 
Dag 5 Gibraltar, Spanje 09.00  17.00 
Dag 6 Almeria, Spanje 08.00  18.00 
Dag 7 Cartagena, Spanje  08.00  14.00 
Dag 8 Palma de Mallorca, Spanje 06.00   


Prijs 2 persoons binnenhut vanaf € 724,- per persoon
(inclusief havengelden, fooien en overige heffingen) 

De rederijen werken met dagprijzen:

  • Dit betekent dat de juiste cruise prijs op het moment van aanvraag aan u doorgegeven wordt.
  • Deze prijs kan zowel lager als hoger zijn dan bovengenoemde vanaf prijs.
Bookmark and Share
Maak uw reis persoonlijk
Al onze reizen kunnen aan uw wensen worden aangepast.