Home |  Sitemap |  Contact


Wenst u een persoonlijk reisadvies van Cruise Factory?

Bel ons...
088-01 01 100 lokaal tarief

15 dagen Verkenningsreis Noordkaap

vanaf € 2199,-
Vertrekhaven: Amsterdam

Reiscode: AHO110538
Onderstaande beschrijving geldt voor de periode: Zomer 2012



MS Prinsendam - Holland America Line


Vertrek vanuit Amsterdam op 12 juni 2012

 

 


Holland America Line
Al 135 jaar lang biedt Holland America Line cruises aan over de gehele wereld. Ondanks deze lange staat van dienst zit men nooit stil. Men zorgt er telkens voor dat de gasten hun cruise als een stijlvol avontuur beleven. Om de reis helemaal tot een onvergetelijke ervaring te maken zijn de schepen van alle gemakken voorzien. Graag vestigen wij de aandacht waarin Holland America Line zich onderscheidt en waarmee deze rederij al vele jaren trouwe gasten aan zich heeft weten te binden.

15 dagen Verkenningsreis Noordkaap
Aan de voet van Storfjord (‘stor’ is Noors voor groot) ligt Alesund. Dit stadje heeft een bijzondere geschiedenis. In 1904 brak er een brand uit die vrijwel de hele stad verwoestte. In de tijd dat Alesund weer opgebouwd werd, was de Duitse Jugendstil een populaire stroming. In de hele stad vindt u dan ook de Art Nouveau stijl terug in de architectuur. Een goed voorbeeld hiervan is de stadskerk Alesunde Kirke. In Alesund moet u zeker de lokale specialiteiten proeven. Eén daarvan is Klippfisk – een gedroogde en gezouten vis. Ook vindt u in de stad veel kleine kraampjes waar ze Svele verkopen – dat zijn kleine pannenkoekjes die erg veel weg hebben van de Franse crêpes. Voor de mensen die op zoek zijn naar avontuur, is er de mogelijkheid om Mount Aksla te beklimmen. Via een trap met 418 treden kunt u de top van de berg bereiken. Vanaf daar hebt u een prachtig uitzicht over de stad.

Vooral het westen van Noorwegen staat bekend als fjordenland. Hier vindt u onder meer de Geirangerfjord, één van de meest bezochte toeristische attracties in Noorwegen. Deze fjord is beschermd natuurgebied en staat samen met het dorp Geiranger op de Unesco werelderfgoedlijst. Het water in deze inham is erg diep, waardoor cruiseschepen er met gemak door heen kunnen varen. Aan het begin van de fjord ligt het dorp Geiranger. De inwoners in deze regio voorzien nog volledig in hun eigen onderhoudt; ze spinnen hun eigen wol en bouwen hun eigen huizen en boten. Wie naar Geiranger komt, moet een bezoek brengen aan de 1500 meter hoge berg Dalsnibba. Met helder weer hebt u vanaf het uitkijkpunt een indrukwekkend uitzicht over de Geirangerfjord en omgeving.

U brengt een aantal uren door op de prachtige Noorse eilandengroep de Lofoten. De bergen van de Lofoten rijzen als een muur op uit zee. De versnipperde eilandjes die tesamen de Lofoten vormen zijn bebouwd met boerderijtjes, vissersdorpjes en stadjes. Ook de natuur heeft hier vrij spel en vooral vogels vinden deze plek iedeaal om te nestelen.

Kirkenes is de enige Noorse stad waar oost en west elkaar ontmoeten. In het oosten wordt de 6000 inwoners tellende stad begrensd door Rusland. U kunt hier een ‘mini' stadstour maken, waarna u de grensrivier tussen Noorwegen en Rusland, de Pasvikelva oversteekt. In een kleine kiosk bij de grensovergang Storskog kunt u souvenirs kopen uit beide landen. Ook kunt u per bus door Kirkenes naar het sneeuwhotel. Het hotel ligt idyllisch in het safaripark Gabba. In Noorwegens grootste ijsbar kuntt u het ijskoude drankje proeven dat de inwoners ‘Rudolphs Rache' noemen. Aansluitend bezoekt u dan één van de prachtige sneeuwsuites en kunstwerken uit sneeuw en ijs. Gelegenheid om de rendieren te voeren of Gabba hondenpension met de Siberische husky's te bezoeken.

Honningsvag is de poort naar de Noordkaap, die slechts 34 km ligt verwijderd van deze bestemming. Honningsvag is een vissersplaatsje met 4000 inwoners en de hoofdplaats van het eilandje Maeroya. Hier wordt de vis gezout, gedroogd, ingevroren en tot meel verwerkt. In het stadje kunt u een bezoek brengen aan het Nordkapp Lokalmuseum. De Noordkaap is het meest noordelijke punt van Europa en in de 16de eeuw ontdekt door de Engelsman Richard Chanceller. De tolweg naar de Noordkaap is bizar en geeft een goede impressie van het ruwe poolgebied. De weg is smal en kronkelend en gaat langs diepe afgronden.

Tromso is een bruisende stad. Voor de vakantieganger is er van alles te zien maar ook zeker van alles te doen. Tromso is al van oudsher één van de laatste grootste havens van Noorwegen. In het verleden was Tromso dè haven bij uitstek voor expedities naar de Noordpool. De omgeving van Tromso bestaat uit bossen, bergen en besneeuwde toppen. In deze stad met 64000 inwoners zijn de belangrijkste bezienswaardigheden een IJszeekathedraal, dit is een bijzondere kerk met glasmozaïeken, Polstjerna, een oud houten schip uit 1949, Fjellheisen, een kabelbaan naar de berg Storsteinen.

Alle bezienswaardigheden in Bergen zijn geconcentreerd in het oude stadscentrum, dus de haven. U kunt alles te voet afleggen. Als het mooi weer is moet u zeker eerst de Floibanen nemen voor een prachtig uitzicht over het centrum en de haven. Probeer een mooi zitje te krijgen in de kabeltrein want dan is het nog mooier. Boven op de top (320 meter) kunt u vanuit alle hoeken het panorama bewonderen. Het visitekaartje en de topattractie van Bergen is ‘Bryggen’ of de oude haven. Het heeft wel iets, die natuurlijke inham in het stadscentrum met zijn historische houten huizen. Deze oude havenwijk is prachtig gerestaureerd en is nu de aanlegplaats voor jachten en excursieboten. Deze oude pakhuizen, uiteraard volledig in hout, huisvesten nu veelal winkels en eetgelegenheden.

Uw laatste aanleghaven is Stavanger. Deze stad werd in 2008 verkozen tot culturele hoofdstad van Europa. En niet voor niets, want de stad heeft veel meer te bieden dan menigeen denkt. Gezellige straatjes en een keur aan bezienswaardigheden horen bij Stavanger.
De Hardangerfjord wordt ook wel de boomgaard van Noorwegen genoemd. Het behaaglijke milde klimaat en de lichte nachten zijn ideale omstandigheden voor fruit en bessen - en bezoekers. De Hardangerfjord is met z'n 124 km lengte en op sommige plaatsen 830 meter diepte één van de bekendste fjorden van Noorwegen - volgens velen is het ook de mooiste. 

Vaarschema:
Dag Bestemming Aankomst Vertrek
Dag 1 Amsterdam   17.00
Dag 2 Dag op zee    
Dag 3 Alesund, Noorwegen 09.00 23.59 
Dag 4 Geiranger, Noorwegen 
Cruisen door de Geirangerfjord
10.00 
20.00
Dag 5 Cruisen langs de Noorse kust    
Dag 6 Leknes, Noorwegen 08.00 18.00
Dag 7 Cruisen langs de Noorse kust    
Dag 8 Kirkenes, Noorwegen 08.00 17.00
Dag 9 Honningsvag, Noorwegen 08.00 18.00
Dag 10 Tromso, Noorwegen 08.00 17.00
Dag 11 Cruisen langs de Noorse kust    
Dag 12 Bergen, Noorwegen 10.00 23.00
Dag 13 Stavanger, Noorwegen 
Schilderachtige cruise door de Hardangerfjord
10.00 
18.00
Dag 14 Dag op zee    
Dag 15 Amsterdam, Nederland 07.00  

Prijs 2 persoons binnenhut vanaf € 2199,- per persoon
(inclusief havengelden en overige heffingen) 

De rederijen werken met dagprijzen:

  • Dit betekent dat de juiste cruise prijs op het moment van aanvraag aan u doorgegeven wordt.
  • Deze prijs kan zowel lager als hoger zijn dan bovengenoemde vanaf prijs.
  • Aan boord betaalt u nog wel de fooien, ca. USD 12 per persoon per dag. 
Bookmark and Share
Maak uw reis persoonlijk
Al onze reizen kunnen aan uw wensen worden aangepast.