Home |  Sitemap |  Contact


Wenst u een persoonlijk reisadvies van Cruise Factory?

Bel ons...
088-01 01 100 lokaal tarief

14 dagen Noorse fjorden en de Noordkaap

vanaf € 1495,-
Vertrekhaven: Dover

Reiscode: AHO111211
Onderstaande beschrijving geldt voor de periode: Zomer 2012



MS RIJNDAM - HOLLAND AMERICA LINE


Vertrek vanuit Dover op: 20 mei 2012 



Holland America Line
Al 135 jaar lang biedt Holland America Line cruises aan over de gehele wereld. Ondanks deze lange staat van dienst zit men nooit stil. Men zorgt er telkens voor dat de gasten hun cruise als een stijlvol avontuur beleven. Om de reis helemaal tot een onvergetelijke ervaring te maken zijn de schepen van alle gemakken voorzien. Graag vestigen wij de aandacht waarin Holland America Line zich onderscheidt en waarmee deze rederij al vele jaren trouwe gasten aan zich heeft weten te binden.

14 dagen Noorse fjorden & de Noordkaap
Dover ligt in het graafschap Kent en is een belangrijke havenplaats. De stad is van oudsher van maritiem belang geweest en onderhoudt veerverbindingen met Calais, Duinkerke en Boulogne in Frankrijk. Dover is befaamd om de witte krijtrotsen. Ook is er een imposant kasteel (Dover Castle), met de resten van een Romeinse vuurtoren uit de 4de eeuw.

Oslo is ongeveer duizend jaar geleden gesticht en heeft 570.000 inwoners van wie 25% niet in Noorwegen is geboren. In 1300 liet koning Hakon het fort Akershus bouwen. In 1536 werd Noorwegen een provincie van Denemarken en in 1624 werd Oslo genoemd naar de Deense koning Christian IV, Christiania. De unie met Denemarken werd in 1814 verruild voor een unie met Zweden. In 1905 werd Noorwegen zelfstandig en in 1925 kreeg de hoofdstad de naam Oslo terug. De hele geschiedenis is in 15 minuten te zien op het witte doek in het Gamle Raadhus, het oude stadhuis aan Christiania Torv., boven het oudste restaurant van Oslo, Det Gamle Raadhus.
Tussen Slottet, het Koninklijk Paleis, waar elke dag om half twee de wacht wordt gewisseld en dat van half juni tot half augustus open is voor het gewone volk, en het Sentralstasjon loopt de belangrijkste winkelstraat, Karl Johans Gate. Hier en in het grote winkelcentra Oslo City, zitten de meeste winkelketens. De warenhuizen in het centrum zijn Christiania Glasmagasin en Steen & Strom. Ook in Aker Brygge kunt u goed, maar niet voordelig winkelen. Noorse truien en vesten zijn nog steeds een hit. Vooral het merk Dale of Norway heeft prachtig breiwerk (180 Euro). Trollen, glaswerk en artikelen met de afbeelding van een eiland vindt u in elke toeristenwinkel.

Ook brengt u een bezoek aan Stavanger. Deze stad werd in 2008 verkozen tot culturele hoofdstad van Europa. En niet voor niets, want de stad heeft veel meer te bieden dan menigeen denkt. Gezellige straatjes en een keur aan bezienswaardigheden horen bij Stavanger.

U brengt een aantal uren door op de prachtige Noorse eilandengroep de Lofoten. De bergen van de Lofoten rijzen als een muur op uit zee. De versnipperde eilandjes die tesamen de Lofoten vormen zijn bebouwd met boerderijtjes, vissersdorpjes en stadjes. Ook de natuur heeft hier vrij spel en vooral vogels vinden deze plek iedeaal om te nestelen.

Honningsvag is de poort naar de Noordkaap, die slechts 34 km ligt verwijderd van deze bestemming. Honningsvag is een vissersplaatsje met 4000 inwoners en de hoofdplaats van het eilandje Maeroya. Hier wordt de vis gezout, gedroogd, ingevroren en tot meel verwerkt. In het stadje kunt u een bezoek brengen aan het Nordkapp Lokalmuseum. De Noordkaap is het meest noordelijk puntje van Europa en in de 16de eeuw ontdekt door de Engelsman Richard Chanceller. De tolweg naar de Noordkaap is bizar en geeft een goede impressie van het ruwe poolgebied. De weg is smal en kronkelend en gaat langs diepe afgronden.

Aan de voet van Storfjord (‘stor’ is Noors voor groot) ligt Alesund. Dit stadje heeft een bijzondere geschiedenis. In 1904 brak er een brand uit die vrijwel de hele stad verwoestte. In de tijd dat Alesund weer opgebouwd werd, was de Duitse Jugendstil een populaire stroming. In de hele stad vindt u dan ook de Art Nouveau stijl terug in de architectuur. Een goed voorbeeld hiervan is de stadskerk Alesunde Kirke. In Alesund moet u zeker de lokale specialiteiten proeven. Eén daarvan is Klippfisk – een gedroogde en gezouten vis. Ook vindt u in de stad veel kleine kraampjes waar ze Svele verkopen – dat zijn kleine pannenkoekjes die erg veel weg hebben van de Franse crêpes. Voor de mensen die op zoek zijn naar avontuur, is er de mogelijkheid om Mount Aksla te beklimmen. Via een trap met 418 treden kunt u de top van de berg bereiken. Vanaf daar hebt u een prachtig uitzicht over de stad.

Flam is een klein dorpje in het zuiden van Noorwegen, gelegen aan de Aurlandsfjord. De vallei van Flam is verdeeld in twee gedeeltes; enerzijds hebt u de vlakke, brede valleibodem en anderzijds de hoge bergen met watervallen. Voor diegenen die de omgeving van Flam willen ontdekken, is een rit met de beroemde Flam trein een aanrader. De Flam Spoorlijn is 23 kilometer lang en kronkelt door de steile en smalle bergvalleien. Onderweg wordt er een stop gemaakt bij de bekende Kjosfossen waterval voor wederom een fotomoment.

Alle bezienswaardigheden in Bergen zijn geconcentreerd in het oude stadscentrum, dus de haven. U kunt alles te voet afleggen. Als het mooi weer is moet u zeker eerst de Floibanen nemen voor een prachtig uitzicht over het centrum en de haven. Probeer een mooi zitje te krijgen in de kabeltrein want dan is het nog mooier. Boven op de top (320 meter) kunt u vanuit alle hoeken het panorama bewonderen. Het visitekaartje en de topattractie van Bergen is ‘Bryggen’ of de oude haven. Het heeft wel iets, die natuurlijke inham in het stadscentrum met zijn historische houten huizen. Deze oude havenwijk is prachtig gerestaureerd en is nu de aanlegplaats voor jachten en excursieboten. Deze oude pakhuizen, uiteraard volledig in hout, huisvesten nu veelal winkels en eetgelegenheden. 

Vaarschema:

Dag Bestemming   Aankomst Vertrek
Dag 1 Dover (Londen), Engeland   17.00
Dag 2 Dag op zee     
Dag 3 Schilderachtige cruise langs de Oslo Fjord    
Dag 3 Oslo, Noorwegen 07.00 15.00
Dag 4 Stavanger, Noorwegen 10.00 18.00
Dag 5 Dag op zee    
Dag 6 Leknes, Noorwegen 10.00 18.00
Dag 7 Honningsvag, Noorwegen 11.00  
Dag 8 Honningsvag, Noorwegen    14.00
Dag 9 Dag op zee    
Dag 10 Alesund, Noorwegen 08.00 17.00
Dag 11 Flam, Noorwegen 07.00 23.00
Dag 12 Bergen, Noorwegen 08.00 17.00
Dag 13 Dag op zee    
Dag 14 Dover (Londen), Engeland 06.30  


Prijs 2 persoons binnenhut vanaf € 1495,- per persoon
(inclusief havengelden en overige heffingen) 

De rederijen werken met dagprijzen:

  • Dit betekent dat de juiste cruise prijs op het moment van aanvraag aan u doorgegeven wordt.
  • Deze prijs kan zowel lager als hoger zijn dan bovengenoemde vanaf prijs.
  • Aan boord betaalt u nog wel de fooien, ca. USD 12 per persoon per dag. 
Bookmark and Share
Maak uw reis persoonlijk
Al onze reizen kunnen aan uw wensen worden aangepast.